Uzdrowisko Busko-Zdrój – oferta sanatoryjna i atrakcje.

Uzdrowisko Busko – Zdrój to miejscowość licząca około 17 tys. mieszkańców, położona w województwie świętokrzyskim. Miano uzdrowiskowego kurortu zyskała już w 1836 roku i do dziś słynie ze znanych wód leczniczych, a co się z tym wiąże z leczenia sanatoryjnego.

Uzdrowisko Busko – Zdrój i jego walory lecznicze

Obecność wód mineralnych zawierających jony siarczkowe rozsławiło miejscowość i powstała tu bogata gama sanatoriów leczących wiele różnych chorób reumatycznych i urazów stawowych, a także choroby układu nerwowego, przemiany materii, kardiologiczne, schorzenia skóry, a nawet choroby kobiece. Lista chorób leczonych w sanatoriach uzdrowiska jest bardzo długa. Sanatoria oferują wiele zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych także dla osób niepełnosprawnych. By zapewnić im wygodny pobyt, dostosowany do ich potrzeb, budynki sanatoryjne są cały czas na bieżąco modernizowane. Uzdrowisko Busko – Zdrój oferuje także zabiegi w zakładach przyrodoleczniczych.

Uzdrowisko Busko – Zdrój i jego atrakcje

Ten leczniczy kurort Polski poza opieką sanatoryjną jest także bardzo atrakcyjny dla wszystkich, którzy chcą wypocząć i przy okazji poznać trochę historii. Niewątpliwą atrakcją dla spacerowiczów po miejskim deptaku jest Zamek Dersława, powstały 1911 roku, ale stylizowany na średniowieczną twierdzę. Obecnie znajduje się tam pensjonat, a w jego podziemiach restauracja z daniami regionalnej kuchni. Do miejscowych atrakcji można zaliczyć także Park Zdrojowy, którego centralnym punktem jest budynek najstarszego sanatorium, zwany Łazienkami. Atrakcją dla kuracjuszy może być też znajdująca się tam Aleja Gwiazd powstała na pamiątkę odbywającego się tam co roku Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Wśród wyróżnionych w niej muzyków klasycznych są między innymi: Grażyna Brodzińska, Wiesław Ochman czy Krzysztof Penderecki.

Uzdrowisko Busko – Zdrój jest znakomitym celem podróży nie tylko dla poratowania zdrowia, ale także dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej oraz tych, którzy szukają atrakcyjnego miejsca na odpoczynek.