Masaż tajski

Czym jest masaż tajski?

Jest rodzajem masażu głębokiego, wywodzącego się z rejonu Tajandii. Jest to połączenie kilku technik, m.in. akupresury – motody polegającej na uciskaniu odpowiednich miejsc ciała, jogi oraz pokrewnych technik rozciągania, a także refleksologii, która jest elementem holistycznym. W Tajladnii ten rodzaj masażu jest uznawany za starożytny masaż klasyczny. Stanowi niezwykle skutczną technikę pozwalającą na relaksację i rozluźnienie wybranych partii ciała. Masaż tajski pozwala na poprawę kondycji fizycznej, ale taże poprawę w sferze intelektualnej i emocjonalnej. Pozwala zniwelować napięcia mięsni związane np. ze stresem oraz złagodzić dolegliwości powstałe w wyniku różnego rodzaju zwyrodnień.

Skąd pochodzi masaż tajski – czyli któtko na temat historii.

Za ojca i twórcę masażu tajskiego, uznawany jest Shivago Komarpaj (Jīvaka Komarabhācca). Legenda głosi, że był to ostatni znany, osobisty lekarz buddy. Jednak obecny masaż tajski, zawiera w sobie wpływy także innych wielkich kultur, jak kultura indyjska oraz chińska. Aktualnie za najlepszą i najbardziej cenioną szkołe masażu chińskiego uważa się Akademię Masażu w Chiang Mai.Szkoła cieszy się wieloletnią tradycją, a jej absolwenci uznwani są za najlepszych specjalistów na świecie z dziedziny masażu tajskiego. Co może zaskakiwać, szkoły masażu tajskiego zlokalizowane w samym sercu Tajlandii, czyli w jej stolicy – Bankoku, cieszę się o wiele gorszą renomą, a zarzuca im się trenowanie w jednym czasie zbyt dużej ilości masażystów oraz zbyt krótki czas trwania kursów.

Jak wykonuje się masaż tajski?

Miesjcem gdzie możemy udać sie na profesjonalny masaż tajski jest bez wątpienia gabinet masażu tajskiego, gdzie odpowiednio przeszkolony personel zagwarantuje wykonanie takiego masażu zgodnie z najwyższymi przyjętymi standardami, w sposób komforotwy oraz bezpieczny. Podczas masażu tajskiego duży nacisk kładzie się na wyluzowanie i rozluźnienie. Osoba masowana kładzie się w luźnch ubraniach na specjalnym materacu, dobranym optymalnie pod względem jego giętkość. Podczas trwania sesji takiego masażu, masażysta wykonuje bardzo intensywną pracę, w którą zaangażowane są jego części ciała takie jak dłonie, łokcie, przedramiona a także stopy. Dlatego też masaż ten jest niezwykle skuteczny i zróżnicowany pod wzlędem odczuwanych doznań. Rytmicznie wyknywane uciski na odpowiednie cęści ludzkiego ciała, pozwalają wprawić w uczucie głębokiego relaksu i odprężenia. Osoba masowana podczas całj sesji masażu przyjmuje różne pozycje, które wywodzą się z pasywnej jogi, jest to m.in. leżenie przodem oraz tyłem, leżenie na boku oraz pozycja siedząca i odwrócona. Pełna, całkowicie kompletna sesja masażu tajskiego, powinna trwać 2 godziny lub nawet dłużej, aby wszystkie procedury można było przeprowadzić zgodznie z wielowiekową tradycją masażu tajskiego.

Masaż tajski, to starożytny sposób na dobre samopoczucie, który obecnie cieszy się coraz większą popularnością w Europie. Warto skorzystać i spróbować z ofery którą proponują gabinety masażu tajskiego.